MY4-02-DC12
DigiKeys varenummer
Z10473-ND
Producenter
Producentens varenummer
MY4-02-DC12
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ 4PDT (4 Form C) 12VDC Spole Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MY4-02-DC12 Modeller
Kategori
Spoletype
Ikke-låsende
Mfr
Termineringsudformning
Pc-ben
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
9,6VDC
Emballage
Bulk
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
20 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
20 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-55°C – 70°C
Kontaktform
4PDT (4 Form C)
Kontaktmateriale
Sølv (Ag), Guld (Au)
Kontaktnormering (Strøm)
3 A
Godkendelsesagentur
CE, CSA, UR, VDE
Switch-spænding
250VAC, 125VDC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
750VA, 375W
Spolemodstand
165 Ohms
Spolestrøms
72.7 mA