MY2-02-DC24
MY2-02-DC24
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
MY2-02-DC24
DigiKeys varenummer
Z2633-ND
Producenter
Producentens varenummer
MY2-02-DC24
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ DPDT (2 Form C) 24VDC Spole Hulmontering
Kategori
Spoletype
Ikke-låsende
Mfr
Termineringsudformning
Pc-ben
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
19,2VDC
Emballage
Bakke
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
20 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
20 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-55°C – 70°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmateriale
Sølv (Ag)
Kontaktnormering (Strøm)
5 A
Godkendelsesagentur
CE, CSA, UR, VDE
Switch-spænding
250VAC, 125VDC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
1250VA, 625W
Spolemodstand
662 Ohms
Spolestrøms
36.3 mA