3386H-1-222LF
DigiKeys varenummer
118-3386H-1-222LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3386H-1-222LF
Beskrivelse
TRIMMER 2.2KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Detaljeret beskrivelse
2.2 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Sidejustering
EDA/CAD-modeller
3386H-1-222LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Modstand
2.2 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 0,375" x 0,375" overflade (9,53mm x 9,53mm)
Tolerance
±10%