S40F1C-P05MFG0-500S
DigiKeys varenummer
1907-1639-ND
Producenter
Producentens varenummer
S40F1C-P05MFG0-500S
Beskrivelse
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5 Cirkulært positionsstik Stik, Hanben Loddekop
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
S40F1C-P05MFG0-500S Modeller
Kategori
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Mfr
Farve
Sølv
Serie
IP (Ingress Protection)
IP68 - Støvtæt, Vandtæt
Emballage
Bulk
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Hætte, Trækaflastning
Stikforbindelse type
Afskærmning
Antal positioner
5
Strømklassificering (AMPS)
7,5A
Kappestørrelse - Indsats
Kabelåbning
0,177" – 0,197" (4,50mm – 5,00mm)
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Driftstemperatur
-40°C – 120°C