K20F1C-P05LFG0-500S
DigiKeys varenummer
1907-1285-ND
Producenter
Producentens varenummer
K20F1C-P05LFG0-500S
Beskrivelse
CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5 Cirkulært positionsstik Koblingsstik, Hunfatninger Loddekop
Kategori
Kappefinish
Krom over nikkel
Mfr
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Serie
Farve
Sølv
Emballage
Bulk
IP (Ingress Protection)
IP50 - Støvbeskyttet
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse type
Funktioner
Hætte, Trækaflastning
Antal positioner
5
Strømklassificering (AMPS)
7,5A
Kappestørrelse - Indsats
Kabelåbning
0,177" – 0,197" (4,50mm – 5,00mm)
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Driftstemperatur
-40°C – 120°C