S10F1C-P07MCC0-4500
DigiKeys varenummer
1907-1425-ND
Producenter
Producentens varenummer
S10F1C-P07MCC0-4500
Beskrivelse
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Detaljeret beskrivelse
7 Cirkulært positionsstik Stik, Hanben Loddekop
EDA/CAD-modeller
S10F1C-P07MCC0-4500 Modeller
IP (Ingress Protection)
IP50 - Støvbeskyttet
Emballage
Bulk
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse type
Afskærmning
Antal positioner
7
Strømklassificering (AMPS)
4A
Kappestørrelse - Indsats
Kabelåbning
0,157" – 0,177" (4,00mm – 4,50mm)
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Driftstemperatur
-40°C – 120°C