K20K0C-P05LFG0-400S
DigiKeys varenummer
1907-1296-ND
Producenter
Producentens varenummer
K20K0C-P05LFG0-400S
Beskrivelse
CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP
Detaljeret beskrivelse
5 Cirkulært positionsstik Koblingsstik, Hunfatninger Loddekop
EDA/CAD-modeller
K20K0C-P05LFG0-400S Modeller
Strømklassificering (AMPS)
7,5A
Antal positioner
5
Kabelåbning
0,138" – 0,157" (3,50mm – 4,00mm)
Kappestørrelse - Indsats
Driftstemperatur
-40°C – 120°C