MRF101BN
DigiKeys varenummer
568-14752-ND
Producenter
Producentens varenummer
MRF101BN
Beskrivelse
RF MOSFET LDMOS 50V TO220-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
RF Mosfet 50 V 100 mA 1,8MHz – 250MHz 21,1dB 115W TO-220-3
Kategori
Strømklassificering (AMPS)
10µA
Producenter
NXP USA Inc.
Strøm - Test
100 mA
Effekt - Output
115W
Varestatus
Last Time Buy
Spænding - Nominel
133 V
Pakke/hus
TO-220-3
Frekvens
1,8MHz – 250MHz
Leverandørs enhedspakning
TO-220-3
Gain
21,1dB
Grundlæggende varenummer
Spænding - Test
50 V