580-M25-103L002
DigiKeys varenummer
37-580-M25-103L002-ND
Producenter
Producentens varenummer
580-M25-103L002
Beskrivelse
CONN MICRO-D PLUG 25POS PNL MNT
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
25 position D-type, Micro-D Stik, Hanben stikforbindelse
Kategori
Kappemateriale, finish
Zinklegering, Forniklet
Mfr
Kontaktfinish
Guld
Serie
Kontaktfinishs tykkelse
30,0µin (0,76µm)
Emballage
Bakke
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Varestatus
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
2A
Stikforbindelse udformning
Funktioner
Afskærmet
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Spændingsklassifikation
60VDC
Antal positioner
Farve
Sort
Antal rækker
2
Kontaktform
Bearbejdet
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
0,050 benafstand x 0,043 række til række
Trådtykkelse
26 AWG
Kontakttype
Signal
Kontaktmateriale
Messing
Flangefunktionalitet
Hus/kappe (uden gevind)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C