580-M25-203L001
580-M25-203L001
DigiKeys varenummer
37-580-M25-203L001-ND
Producenter
Producentens varenummer
580-M25-203L001
Beskrivelse
CONN MICRO-D RCPT 25POS PNL MNT
Detaljeret beskrivelse
25 position D-type, Micro-D Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Kontaktfinishs tykkelse
15,0µin (0,38µm)
Strømklassificering (AMPS)
2A
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Spændingsklassifikation
60VDC
0,050 benafstand x 0,043 række til række
Trådtykkelse
26 AWG
Messing
Flangefunktionalitet
Hus/kappe (uden gevind)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C