380-015-103L001
DigiKeys varenummer
37-380-015-103L001-ND
Producenter
Producentens varenummer
380-015-103L001
Beskrivelse
M 15P MINI DB
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 position D-type, Micro-D Stik, Hanben stikforbindelse
Kategori
Terminering
Loddekop
Mfr
Primær materiale
Metal
Serie
Kappemateriale, finish
Zinklegering, Forniklet
Emballage
Bakke
Kontaktfinish
Guld
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinishs tykkelse
15,0µin (0,38µm)
Stikforbindelse udformning
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Strømklassificering (AMPS)
2A
Antal positioner
Spændingsklassifikation
60V
Antal rækker
2
Farve
Sort
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
0,050 benafstand x 0,043 række til række
Trådtykkelse
28 AWG
Kontakttype
Signal
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Flangefunktionalitet
Hus/kappe (uden gevind)
Driftstemperatur
-40°C – 85°C