173-E15-211-001
DigiKeys varenummer
1173-15FE-ND
Producenter
Producentens varenummer
173-E15-211-001
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 position D-Sub Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Belagt med gult kromat
Serie
Kontaktfinish
Guld
Emballage
Bulk
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Varestatus
Forældet
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Forskydningsafstand bagud
0,283" (7,20mm)
Antal positioner
Farve
Hvid
Antal rækker
2
Kontaktform
Bearbejdet
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
2 (DA, A)
Driftstemperatur
-50°C – 100°C