172-050-113R011
DigiKeys varenummer
37-172-050-113R011-ND
Producenter
Producentens varenummer
172-050-113R011
Beskrivelse
CONN D-SUB PLG 50POS PNL MT SLDR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
50 position D-Sub Stik, Hanben stikforbindelse
Kategori
Primær materiale
Metal
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Varestatus
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Jordingsindhak
Antal positioner
Spændingsklassifikation
500V
Antal rækker
3
Farve
Beige
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
5 (DD, D)
Dielektrisk materiale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T
Messing
Flangefunktionalitet
Kortside (4-40)
Driftstemperatur
-50°C – 100°C