172-050-113R021
DigiKeys varenummer
37-172-050-113R021-ND
Producenter
Producentens varenummer
172-050-113R021
Beskrivelse
CONN D-SUB PLG 50POS PNL MT SLDR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
50 position D-Sub Stik, Hanben stikforbindelse
Kategori
Primær materiale
Metal
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Emballage
Bakke
Varestatus
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Jordingsindhak
Antal positioner
Spændingsklassifikation
500V
Antal rækker
3
Farve
Beige
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
5 (DD, D)
Dielektrisk materiale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T
Messing
Flangefunktionalitet
Kortside (4-40)
Driftstemperatur
-50°C – 100°C