172-037-202R001
172-037-202R001
172-037-202R001
DigiKeys varenummer
1137FA-ND
Producenter
Producentens varenummer
172-037-202R001
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 37POS PNL MNT
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
37 position D-Sub Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
172-037-202R001 Modeller
Kategori
Terminering
Loddekop
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Serie
Kontaktfinish
Guld
Emballage
Bakke
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Varestatus
Forældet
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Farve
Beige
Antal positioner
Kontaktform
Bearbejdet
Antal rækker
2
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Monteringstype
Trådtykkelse
20-26 AWG
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
4 (DC, C)
Kontaktmateriale
Messing
Kontakttype
Signal
Driftstemperatur
-50°C – 100°C