SM-43W501 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Nidec Components
På lager: 143
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Bourns Inc.
På lager: 6.650
Datablad
Bourns Inc.
På lager: 1.533
500 Ohms 0,25W, 1/4W J-leder Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 5.0 Drej Topjustering
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SM-43W501
DigiKeys varenummer
SM-43W501-ND
Producenter
Producentens varenummer
SM-43W501
Beskrivelse
TRIMMER 500 OHM 0.25W J LEAD TOP
Detaljeret beskrivelse
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Antal omgange
5.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Bulk
Modstand
500 Ohms
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,189" x 0,138" overflade (4,80mm x 3,50mm)
Tolerance
±10%