SM-3TW203
DigiKeys varenummer
SM-3TW203TR-ND - Tape & Reel (TR)
SM-3TW203CT-ND - Afskåret tape (CT)
SM-3TW203DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SM-3TW203
Beskrivelse
TRIMMER 20KOHM 0.125W J LEAD TOP
Detaljeret beskrivelse
20 kOhms 0,125W, 1/8W J-leder Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 11.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
SM-3TW203 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Modstand
20 kOhms
Effekt (Watt)
0,125W, 1/8W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,154" x 0,126" overflade (3,90mm x 3,20mm)
Tolerance
±20%