SM-3TW103
DigiKeys varenummer
SM-3TW103TR-ND - Tape & Reel (TR)
SM-3TW103CT-ND - Afskåret tape (CT)
SM-3TW103DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SM-3TW103
Beskrivelse
TRIMMER 10KOHM 0.125W J LEAD TOP
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,125W, 1/8W J-leder Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 11.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SM-3TW103 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Nidec Components
Antal omgange
11.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Modstand
10 kOhms
Termineringsudformning
J-leder
Effekt (Watt)
0,125W, 1/8W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,154" x 0,126" overflade (3,90mm x 3,20mm)
Tolerance
±20%