CT-6ETV503 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
TT Electronics/BI
På lager: 5.935
Datablad
Similar
Bourns Inc.
På lager: 3.720
Datablad
TT Electronics/BI
På lager: 826
Vishay Sfernice
50 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CT-6ETV503
DigiKeys varenummer
563-CT-6ETV503TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
CT-6ETV503
Beskrivelse
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CT-6ETV503 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Emballage
Tape & Box (TB)
Modstand
50 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 0,276" x 0,276" overflade (7,00mm x 7,00mm)
Tolerance
±10%