UWT1E470MCL1GB
DigiKeys varenummer
493-2189-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-2189-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-2189-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
UWT1E470MCL1GB
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 1000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UWT1E470MCL1GB Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
66 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
99 mA @ 10 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,213" (5,40mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-55°C – 105°C