UWT1E470MCL6GS
DigiKeys varenummer
493-9881-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-9881-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-9881-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
UWT1E470MCL6GS
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 1000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UWT1E470MCL6GS Modeller
Mfr
Klassificeringer
Rippel strøm @ lav frekvens
59 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
88.5 mA @ 10 kHz
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,228" (5,80mm)
Spænding - Nominel
25 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C