UVY1H470MED
DigiKeys varenummer
493-17705-ND
Producenter
Producentens varenummer
UVY1H470MED
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UVY1H470MED Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
115 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
230 mA @ 10 kHz
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C