UPJ1H470MED
DigiKeys varenummer
493-15642-ND
Producenter
Producentens varenummer
UPJ1H470MED
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UPJ1H470MED Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
195 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
330 mA @ 10 kHz
Varestatus
Forældet
Impedans
420 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Spænding - Nominel
50 V
Højde - Monteret (maks.)
0,630" (16,00mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C