UPS1J331MHD
DigiKeys varenummer
493-16442-ND
Producenter
Producentens varenummer
UPS1J331MHD
Beskrivelse
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
330 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 3000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UPS1J331MHD Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
695.8 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
980 mA @ 100 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Impedans
120 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C