UPM1J331MHD6
DigiKeys varenummer
493-15768-ND
Producenter
Producentens varenummer
UPM1J331MHD6
Beskrivelse
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
330 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UPM1J331MHD6 Modeller
Kategori
Klassificeringer
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
1.08 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.41 A @ 10 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Impedans
50 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
Højde - Monteret (maks.)
0,669" (17,00mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C