UKW1C472MHD1TN
DigiKeys varenummer
493-10721-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-10721-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UKW1C472MHD1TN
Beskrivelse
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4700 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
EDA/CAD-modeller
UKW1C472MHD1TN Modeller
Kategori
Rippel strøm @ lav frekvens
2.1 A @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
2.415 A @ 10 kHz
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C