UFW1C472MHD
DigiKeys varenummer
493-3178-ND
Producenter
Producentens varenummer
UFW1C472MHD
Beskrivelse
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4700 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
EDA/CAD-modeller
UFW1C472MHD Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
2.1 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2.415 A @ 10 kHz
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,984" (25,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C