UKL1E470MEDANA det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Nichicon
På lager: 158
Datablad
Opgradering
CORNELL DUBILIER KNOWLES
På lager: 1.166
Datablad
CORNELL DUBILIER KNOWLES
På lager: 0
På lager: 2
Rubycon
Rubycon
Panasonic Industry
47 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UKL1E470MEDANA
DigiKeys varenummer
493-15370-ND
Producenter
Producentens varenummer
UKL1E470MEDANA
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
UKL1E470MEDANA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
170 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
340 mA @ 10 kHz
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C