UKA1A222MHD
DigiKeys varenummer
493-4601-ND
Producenter
Producentens varenummer
UKA1A222MHD
Beskrivelse
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 µF 10 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UKA1A222MHD Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Klassificeringer
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
810 mA @ 120 Hz
Varestatus
Ikke til nye design
Rippel strøm @ høj frekvens
931.5 mA @ 10 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
10 V
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C