UKA1C222MHD
DigiKeys varenummer
493-15324-ND
Producenter
Producentens varenummer
UKA1C222MHD
Beskrivelse
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UKA1C222MHD Modeller
Mfr
Klassificeringer
Rippel strøm @ lav frekvens
920 mA @ 120 Hz
Varestatus
Ikke til nye design
Rippel strøm @ høj frekvens
1.058 A @ 10 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
16 V
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C