UHV0J122MPD6TD
DigiKeys varenummer
493-UHV0J122MPD6TDCT-ND - Afskåret tape (CT)
UHV0J122MPD6TD-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UHV0J122MPD6TD
Beskrivelse
CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1200 µF 6.3 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 6000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UHV0J122MPD6TD Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
798 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
1.33 A @ 100 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Impedans
46 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spænding - Nominel
6.3 V
Højde - Monteret (maks.)
0,650" (16,50mm)
Levetid @ temp.
6000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C