EEU-FS1A122L
DigiKeys varenummer
P122363-ND
Producenter
Producentens varenummer
EEU-FS1A122L
Beskrivelse
CAP ALUM 1200UF 20% 10V RADIAL
Detaljeret beskrivelse
1200 µF 10 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 8000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EEU-FS1A122L Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
992 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
1.24 A @ 100 kHz
Emballage
Bulk
Impedans
41 mOhms
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,650" (16,50mm)
Spænding - Nominel
10 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
8000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C