UFW1A682MHD1TN er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Nichicon
På lager: 348
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 107
Datablad
Parametrisk ækvivalent
På lager: 0
På lager: 0
På lager: 325
På lager: 583
På lager: 313
På lager: 183
Opgradering
Würth Elektronik
På lager: 49
Panasonic Industry
På lager: 254
Panasonic Industry
På lager: 15
Rubycon
Rubycon
Würth Elektronik
På lager: 135
6800 µF 10 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UFW1A682MHD1TN
DigiKeys varenummer
493-10974-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-10974-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UFW1A682MHD1TN
Beskrivelse
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
UFW1A682MHD1TN Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
2.15 A @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
2.4725 A @ 10 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
10 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C