UPA1A682MHD1TN
DigiKeys varenummer
493-4876-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-4876-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UPA1A682MHD1TN
Beskrivelse
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6800 µF 10 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UPA1A682MHD1TN Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
2.346 A @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
2.76 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
19 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spænding - Nominel
10 V
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C