GYF1H221MCQ1GS
DigiKeys varenummer
GYF1H221MCQ1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
493-GYF1H221MCQ1GSCT-ND - Afskåret tape (CT)
493-GYF1H221MCQ1GSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GYF1H221MCQ1GS
Beskrivelse
50V 220F HYBRID POLYMER CHIP CHI
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 18mOhm 4000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
Nichicon
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
450 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
3 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
220 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
18mOhm
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C