APD1012221M050R
DigiKeys varenummer
478-APD1012221M050RTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-APD1012221M050RCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-APD1012221M050RDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
APD1012221M050R
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 220UF 20% 50V SMD
Detaljeret beskrivelse
220 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 27mOhm 2000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
120 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.4 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
220 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
50 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
27mOhm