GYA1K470MCW1GS
DigiKeys varenummer
GYA1K470MCW1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
493-GYA1K470MCW1GSCT-ND - Afskåret tape (CT)
493-GYA1K470MCW1GSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GYA1K470MCW1GS
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 80V SMD
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 80 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 36mOhm 4000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
Nichicon
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
195 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
1.3 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
47 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
80 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
36mOhm
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C