PSMN5R0-40MLHX
DigiKeys varenummer
1727-PSMN5R0-40MLHXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PSMN5R0-40MLHXCT-ND - Afskåret tape (CT)
1727-PSMN5R0-40MLHXDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PSMN5R0-40MLHX
Beskrivelse
MOSFET N-CH 40V 85A LFPAK33
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 40 V 85A (Tc) 83W (Tc) Overflademontering LFPAK33
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PSMN5R0-40MLHX Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,15V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
39 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2649 pF @ 20 V
Effektspredning (maks.)
83W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
40 V
Leverandørs enhedspakning
LFPAK33
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
5mOhm @ 20A, 10V