PSMN1R4-100ASEJ
DigiKeys varenummer
1727-PSMN1R4-100ASEJTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PSMN1R4-100ASEJCT-ND - Afskåret tape (CT)
1727-PSMN1R4-100ASEJDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PSMN1R4-100ASEJ
Beskrivelse
N-CHANNEL, 100 V, 1.36 MOHM, MOS
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 100 V 340A (Tc) 935W (Tc) Overflademontering CCPAK1212
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,6V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
366 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
26023 pF @ 50 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
935W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
CCPAK1212
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
1,36mOhm @ 25A, 10V