PMEG100V080ELPDZ | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | PMEG100V080ELPDZ |
Beskrivelse | DIODE SCHOTTKY 100V 8A CFP15 |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | Dioder 100 V 8A Overflademontering CFP15 |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | PMEG100V080ELPDZ Modeller |
Kategori | Strøm - Lækstrøm @ Vr 500 nA @ 100 V |
Mfr | Kapacitans @ Vr, F 110pF @ 10V, 1MHz |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Klasse Automotive |
Varestatus Ikke til nye design | Kvalifikation AEC-Q101 |
Teknologi | Monteringstype |
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.) 100 V | Pakke/hus |
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) 8A | Leverandørs enhedspakning CFP15 |
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If 850 mV @ 8 A | Driftstemperatur - Samling 175°C (maks.) |
Hastighed Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io) | Grundlæggende varenummer |