NRVTS8100PFST3G
DigiKeys varenummer
488-NRVTS8100PFST3GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NRVTS8100PFST3GCT-ND - Afskåret tape (CT)
488-NRVTS8100PFST3GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
NRVTS8100PFST3G
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO2773
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 100 V 8A Overflademontering TO-277-3
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 µA @ 100 V
Mfr
Kapacitans @ Vr, F
660pF @ 1V, 1MHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstype
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Pakke/hus
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
8A
Leverandørs enhedspakning
TO-277-3
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
820 mV @ 8 A
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 175°C
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)