PBLS1502Y,115 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Nexperia USA Inc.
På lager: 246.000
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
På lager: 118.943
Datablad
Similar
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
Parametrisk ækvivalent
Rochester Electronics, LLC
Transistorer – Bipolare (BJT) – Arrays, pre-biased (modstandsudstyret) 1 NPN pre-biased, 1 NPN 50V, 15V 100mA, 500mA 280MHz 300mW Overflademontering 6-TSSOP
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
PBLS1502Y,115
DigiKeys varenummer
1727-5687-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PBLS1502Y,115
Beskrivelse
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6-TSSOP
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
PBLS1502Y,115 Modeller
Kategori
DC-Strømforstærkning (hFE) (min.) @ Ic, Vce
30 @ 10mA, 5V / 150 @ 100mA, 2V
Producenter
Nexperia USA Inc.
Vce mætning (maks.) @ Ib, Ic
150mV @ 500µA, 10mA / 250mV @ 50mA, 500mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Strøm - Kollektor-cutoff (maks.)
1µA, 100nA
Varestatus
Forældet
Frekvens - Overgang
280MHz
Transistortype
1 NPN pre-biased, 1 NPN
Effekt - Maks.
300mW
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
100mA, 500mA
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
50V, 15V
Pakke/hus
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Modstand - Base (R1)
4,7kOhm
Leverandørs enhedspakning
6-TSSOP
Modstand - Emitterbase (R2)
4,7kOhm