74LVC2G32DC-Q100H | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | 74LVC2G32DC-Q100H |
Beskrivelse | IC GATE OR 2CH 2-INP 8VSSOP |
Producentens standard leveringstid | 16 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | OR-gate IC 2 Kanal 8-VSSOP |
Datablad | Datablad |
Kategori | Logikniveau - Lavt 0,7V – 0,8V |
Mfr | Logikniveau - Højt 1,7V – 2V |
Serie | Maks. udbredningsforsinkelse @ V, maks. CL 3,2ns @ 5V, 50pF |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Driftstemperatur -40°C – 125°C |
Varestatus Aktiv | Klasse Automotive |
Logiktype | Kvalifikation AEC-Q100 |
Antal kredsløb 2 | Monteringstype Overflademontering |
Antal input 2 | Leverandørs enhedspakning 8-VSSOP |
Spænding - Forsyning 1,65V – 5,5V | Pakke/hus 8-VFSOP (0,091", 2,30mm bredde) |
Strøm - Hvilestrøm (maks.) 4 µA | Grundlæggende varenummer |
Strøm - Output høj, lav 32mA, 32mA |