74LVC2G32DC,125
DigiKeys varenummer
1727-7020-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-7020-1-ND - Afskåret tape (CT)
1727-7020-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
74LVC2G32DC,125
Beskrivelse
IC GATE OR 2CH 2-INP 8VSSOP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
OR-gate IC 2 Kanal 8-VSSOP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
74LVC2G32DC,125 Modeller
Kategori
Strøm - Output høj, lav
32mA, 32mA
Mfr
Logikniveau - Lavt
0,7V – 0,8V
Serie
Logikniveau - Højt
1,7V – 2V
3,2ns @ 5V, 50pF
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Leverandørs enhedspakning
8-VSSOP
Pakke/hus
8-VFSOP (0,091", 2,30mm bredde)
Spænding - Forsyning
1,65V – 5,5V