GD2X25MPS17N
DigiKeys varenummer
1913-GD2X25MPS17N-ND
Producenter
Producentens varenummer
GD2X25MPS17N
Beskrivelse
DIODE MOD SIC 1700V 50A SOT-227
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 2 uafhængig 1700 V 50A (DC) Chassismontering SOT-227-4, miniBLOC
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.8 V @ 25 A
Producenter
Navitas Semiconductor, Inc.
Hastighed
Ingen restitutionstid > 500mA (Io)
Serie
Omvendt gendannelsestid (trr)
0 ns
Emballage
Rør
Strøm - Lækstrøm @ Vr
20 µA @ 1700 V
Varestatus
Last Time Buy
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 175°C
Diodekonfiguration
2 uafhængig
Monteringstype
Chassismontering
Teknologi
SiC (Silicon Carbide) Schottky
Pakke/hus
SOT-227-4, miniBLOC
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
1700 V
Leverandørs enhedspakning
SOT-227
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
50A (DC)