MSC040SMA120J
DigiKeys varenummer
691-MSC040SMA120J-ND
Producenter
Producentens varenummer
MSC040SMA120J
Beskrivelse
SICFET N-CH 1200V 53A SOT227
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 1200 V 53A (Tc) 208W (Tc) Chassismontering SOT-227 (ISOTOP®)
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,8V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
137 nC @ 20 V
Serie
Vgs (maks.)
+25V, -10V
Emballage
Rør
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1990 pF @ 1000 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
208W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Chassismontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
1200 V
Leverandørs enhedspakning
SOT-227 (ISOTOP®)
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
20V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
50mOhm @ 40A, 20V