UWE-24/3-Q12P-C
DigiKeys varenummer
811-2228-5-ND
Producenter
Producentens varenummer
UWE-24/3-Q12P-C
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 24V 72W
Producentens standard leveringstid
43 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 24V 3A 9V - 36V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UWE-24/3-Q12P-C Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
72 W
Mfr
Spænding - Isolering
1.5 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Bakke
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Type
Isoleret modul
Effektivitet
89,50%
Antal output
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
9V
Pakke/hus
8-DIP-modul, 1/8 brick
Spænding - Input (maks.)
36V
Størrelse/dimension
2,30" L x 0,90" B x 0,34" H (58,4mm x 22,9mm x 8,6mm)
Spænding - Output 1
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv høj
Strøm - Output (maks.)
3A