IRQ-24/4.2-T110N-C
DigiKeys varenummer
811-3284-ND
Producenter
Producentens varenummer
IRQ-24/4.2-T110N-C
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 24V 100W
Producentens standard leveringstid
43 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 24V 4,2A 57,6V - 160V Indgang
Kategori
Effekt (Watt)
100 W
Mfr
Spænding - Isolering
3 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel), Jernbane
Emballage
Bakke
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Type
Isoleret modul
Effektivitet
88,20%
Antal output
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
57,6V
Pakke/hus
Quarter brick
Spænding - Input (maks.)
160V
Størrelse/dimension
2,28" L x 1,45" B x 0,50" H (57,9mm x 36,8mm x 12,7mm)
Spænding - Output 1
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv lav
Strøm - Output (maks.)
4,2A