NXFT15XH103FEAB025
DigiKeys varenummer
NXFT15XH103FEAB025-ND
Producenter
Producentens varenummer
NXFT15XH103FEAB025
Beskrivelse
THERMISTOR NTC 10KOHM
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
NTC-termistorer 10k Kugle
EDA/CAD-modeller
NXFT15XH103FEAB025 Modeller
Kategori
B25/85
3434K
Producenter
Murata Electronics
B25/100
3455K
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Effekt - Maks.
3 mW
Varestatus
Last Time Buy
Længde - Ledning
0,98" (25,00mm)
Modstand i Ohm @ 25°C
10k
Modstandstolerance
±1%
Pakke/hus
Kugle
B værdi tolerance
±1%