NFM41PC155B1H3L
DigiKeys varenummer
490-12576-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12576-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-12576-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
NFM41PC155B1H3L
Beskrivelse
CAP FEEDTHRU 1.5UF 20% 50V 1806
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.5 µF Gennemføringskondensatorer 50V 6 A 9mOhm 1806 (4516 metrisk), 3 PC Pad
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
NFM41PC155B1H3L Modeller
Kategori
Strøm
6 A
Producenter
Murata Electronics
DC-modstand (DCR) (maks.)
9mOhm
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Overflademontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
1806 (4516 metrisk), 3 PC Pad
Type
Gennemføring
Størrelse/dimension
0,177" L x 0,063" B (4,50mm x 1,60mm)
Kapacitans
1.5 µF
Højde (maks.)
0,047" (1,20mm)
Tolerance
±20%
Grundlæggende varenummer
Spænding - Nominel
50V